English

Obłędny rycerz

Tłumaczenie: Mariusz Berowski

Wspomnienia bojownika o prawa zwierząt, wice szefa PETA, Dana Mathewsa

Dan Mathews jest skuteczną siłą sprawczą stojącą za najbardziej barwnymi akcjami sygnowanymi przez organizację Ethical Treatment of Animals PETA – wykorzystującymi dla swoich celów chwytliwe medialnie metody (dziwne kostiumy lub nagich protestujących), organizującej akcje z udziałem największych gwiazd showbiznesu (m.in. Pameli Anderson, Paula McCartneya, Pink i Joanny Krupy). To on stał za akcją "I'd Rather Go Naked Than Wear Fur" – sprzeciwem wobec hodowli i zabijaniu zwierząt dla pozyskiwania futer, której twarzami, a właściwie nagimi ciałami były znane modelki – od Evy Mendes po Joannę Krupę – pozujące nago, by reklamować akcję na ulicznych billboardach oraz w magazynach modowych.

To również on przekonał Ralpha Laurena, Calvina Kleina i Tommy'ego Hilfigera by nie stosowali w swych projektach prawdziwych futer. Przekonał również General Motors by nie wykorzystywali zwierząt w crash-testach swoich samochodów, a także L’Oreal i Gillette by nie testowali swych produktów na zwierzętach. Rok temu Mathews w satyryczny sposób wykorzystał powiedzonko Donalda Trumpa “Grab a Pussy” wykorzystując je w kampanii na rzecz adopcji kotów. W roku 2016 uznany został przez gejowskie pismo Winq. za Aktywistę Roku “Activist of the Year” (https://www.winq.com/2016/12/the-activism-award-2016-dan-mathews/), którą to nagrodę wręczyła mu sama Vivienne Westwood.

Dan Mathews opowiada swoją historię z wrodzonym poczuciem humoru – historię wyśmiewanego w szkole, nieśmiałego chłopca, który najpierw został modelem, a potem wykorzystując kontakty ze światem showbiznesu stał się jednym z najbardziej znanych wojowników o prawa zwierząt.

Wraz z nim zaglądamy za kulisy rockowego świata Los Angeles i Londynu, zaplecze świata wielkiej mody Nowego Jorku, ale też do więzienia w Bostonie i Mediolanie oraz szpitala psychiatrycznego w Paryżu, do których trafiał z powodu swoich kontrowersyjnych akcji.

Dodajmy do tego, że autorem zdjęcia na okładce jest kanadyjski piosenkarz Bryan Adams a polską ambasadorką PETA oraz autorką wstępu do książki – Joanna Krupa.Obłędny rycerz
Statusnieaktywna
Data wydania2018-02-14
ISBN978-83-61432-53-4
OkładkaMK
Stron
Cena (z VAT)34.90 zł
Chcesz kupić tę książkę? Napisz »

© Axismundi 2007-2018 | powered by Netkreator