Okładka
Status: wkrótce w sprzedaży
Premiera: 2024
ISBN: 978-83-66451-31-5
Okładka: twarda
Stron: 596
Cena (z VAT): 149,90 zł


Chcesz kupić tę książkę? Napisz do nas!
biuro@axismundi.pl

Jerzy Antczak
Serce Chopina, czyli węzeł gordyjski

Wyjątkowa powieść szkatułkowa, będąca efektem pasji reżysera (m.in. Nocy i dni), który przez większość swego życia, od
1949 r., studiował fenomen Fryderyka Chopina. W 2002 roku efektem tego był uhonorowany wieloma nagrodami film Chopin. Pragnienie miłości.

Dziś autor powraca do ukochanej postaci, rozwijając opowieść o Chopinie o nieznane fakty z jego życia. Kluczowa jest tu, pomijana często, a ważna w życiu kompozytora, rola jego siostry Ludwiki, która po śmierci wielkiego artysty rozpoczyna próby wyjednania pozwolenia na umieszczenie jego serca w górnej nawie kościoła Św. Krzyża. Niestety, władze carskie nie są temu przychylne, a i prawo kanoniczne stanowi, iż miejsca na powierzchni kościoła są przeznaczone dla świętych, a Chopin wszak świętym nie był... Autor kreśli wydarzenia, które nastąpiły po śmierci mistrza, wzbogacając świat postaci historycznych o stworzone przez siebie uniwersum i oplatając tę opowieść nutami chopinowskich utworów, przywoływanych w różnych jej wątkach.

Jerzy Antczak jest legendą polskiego filmu, teatru i Teatru Telewizji. Za Noce i dnie dostał nominację do Oscara, został odznaczony Krzyżami Odrodzenia Polski, Kawalerskim, Oficerskim, jak również Komandoria Missio Reconciliationis i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis“. Trzykrotny laureat Nagrody Państwowej I Stopnia, Złotego Ekranu, czterokrotny laureat Nagrody Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji; zdobywca Prix Italia; a także Platynowych Lwów i wreszcie Diamentowych Lwow za Noce i dnie na 40-lecie Festiwalu Filmowego w Gdyni.


Patronat honorowy